- Összes termék
- Izzók
- Akciós termékek!
- Papíráru
- Vegyiárú, Illatszerek
- Összes termék
- Bio tisztítószerek
- Arcápolás
- Deo spray
- Fólia,tasak,zsák
- Gélpárna,Mosószer kapszulák
- Hajápolás
- Intim higiénia és baba ápolás
- Írtószerek
- Izzadásgátlók (golyós, roll-on)
- Kézápolás,szappan
- Mosogatószer
- Mosógél
- Mosópor, mosási adalékok
- Öblítő
- Szájápolás
- Testápolás
- Tisztítószerek
- Tusfürdő
- Légfrissítök
- Tisztítószerek általános
- WC illatósítók,tisztitószerek
- Háztartási eszközök
- Műszaki cikkek
- Autó felszerelés
- Tejtermékek
- Pékárú
- Fűszerek, ízesítők, olajok
- Szárazárú, Tészták, Rizs, Liszt
- Konzervek,tasakos levesek
- Befőtt, lekvár, savanyúság
- Aszalt gyümölcsök, magvak
- Édességek
- Diabetikus termékek
- Kávék, Teák, Kakaók
- Üdítők, Ásványvizek
- Szeszesitalok
- Egyebek
- Állateledel, állatfelszerelés
- Mécsesek
Milka 100g oreo
Éppúgy, ahogy az azték birodalom fénykorában, a kakaóbab-termelő országokban ma is gépek nélkül szüretelik a kakaót. Elefántcsontparton, Brazíliában &eac
Milka, 100g, oreo, Milka 100g oreo
Édességek / Táblás csokoládé
Éppúgy, ahogy az azték birodalom fénykorában, a kakaóbab-termelő országokban ma is gépek nélkül szüretelik a kakaót. Elefántcsontparton, Brazíliában és Ghánában a kakaóhüvelyeket machetével vágják le a törzsről és a vastag ágakról. Ezt követően a termesztők a csonthéj tartalmát – a magokat és a gyümölcshúst – banánlevelekre öntik, amelyeket aztán lefednek, hogy az erjedés beinduljon. Ezt a fermentációs szakaszt a kakaóbab kiszárítása követi: a babokat óriási szőnyegekre terítik ki, és 6-10 napig hagyják száradni a forró trópusi napon.
PÖRKÖLÉS
A kakaóbabot a pörkölőgép, vagy röviden pörkölő hatalmas forgódobjaiba öntik, ahol 10-35 percen keresztül, a csokoládé típusától függően 140-150 °C-os hőmérsékleten pörkölik.
FELTÖRÉS ÉS A HÉJ ELTÁVOLÍTÁSA
A pörkölt babszemek őrlőgépbe kerülnek, ahol összezúzzák őket, a törmeléket pedig megtisztítják a héjmaradványoktól.
ŐRLÉS
Mivel a kakaóbab által tartalmazott zsiradék – a kakaóvaj – ekkor még mindig a növény szöveteiben található, a feltört babokat kakaómalmokban és forgó hengerek között megőrlik. Az eljárás során a kakaóvaj kiválik a sejtekből és a szilárd anyagból sűrű, sötétbarna kakaómassza lesz.
SAJTOLÁS
A kakaópor-gyártás során a folyékony kakaómasszát egy különleges présben maximum 900 atmoszféra nyomáson összenyomják. A tiszta, aranysárga kakaóvaj úgy folyik ki belőle, akár a napraforgóolaj – a megmaradt "kakaópogácsát" pedig kakaóporrá darálják.
KEVERÉS
A csokoládégyártás ezen fázisában a meleg kakaómasszát keverőgépbe töltik, és cukorral, valamint a legfinomabb alpesi tejből készült tejporral elegyítik. Ez az eljárás mintegy 30 percet vesz igénybe.
FINOMÍTÁS
Mivel a keverés során kapott massza még mindig túl durva, ezért őrlőgépben hengerekkel addig őrlik, amíg a kakaópor szemcséinek átmérője el nem éri a maximum 0,025 millimétert.
KONSÍROZÁS
Mivel ez a por még mindig fanyar aromákat tartalmaz, ezért konsoljuk. Az eljárás abból áll, hogy a port hatalmas keverőedényekbe, ún. koncsokba töltik, amelyek nevüket a francia conche vagyis kagyló szóról kapták, amely a korai finomítógépek kagylóformájára utal. Az akár 48 óráig tartó keverési eljárás során a por ismét folyékony állagúvá válik és a kellemetlen aroma-összetevők elpárolognak.
KRISTÁLYOSODÁS
A további feldolgozás előtt a csokoládét egymás után többször is melegítik, majd újból lehűtik. Ezt azért teszik, hogy bizonyos stabil kristályokat képezzenek. Ha ez megtörtént, a csokoládét öntőformákba adagolják, ahol a 100 grammos táblás Milka csokikat előformázzák. Vibrációk segítik a csokoládé egyenletes eloszlását, valamint a légbuborékok eltávolítását. A kihűlés következtében a csokoládé szilárddá válik. Az öntőformát megfordítják, így a csokoládé egy szállítószalagra esik. A fent említett kristályok segítségével a táblák könnyebben kiesnek a formából.
ÉS ÍGY KÉSZÜL AZ ÖSSZES FINOM MILKA TERMÉK.